Quantcast
Channel: MedOverNet
Viewing all articles
Browse latest Browse all 9296

Starševski čvek • Re: Predlog novega družinskega zakonika

$
0
0
joj kake mate eni napisal:
kaj a potem napisal:
joj kake mate eni napisal:

Pa o kaki hierarhiji ti govoriš? O verižnem rojstnem listu ali kaj?
Nihče ne oporeka temu, da stari starši niso sposobni skrbeti za vnuke, meni je sporno to, da jih posvojijo oz. ni popolnoma nobene potrebe po tem. Meni osebno se upira tudi misel, da bi v rojstnem listu mojih otrok bila napisana druga oseba, pa magari je to moja lastna mami. Zakaj? A jaz nisem nikoli obstajala? Zakaj bi me bilo pa sploh treba izbrisat iz roj. lista? A če stari starši otroka posvojijo, bodo potem drugače delali z njim?
Dedovanje v takem primeru poteka enako, direktno od starih staršev na vnuka in ni razlike, ali bi bili vnuki posvojeni ali ne. Razlika bi bila edino, da bi bili izenačeni z otroki, torej si vnuki ne bi delili samo deleža po preminulem staršu, temveč bi bili upravičeni do enakega deleža kot njihovi tete in strici.
Glede na slovensko folkloro ob dedovanjih bi bil to še dodaten cel žur.

Imam partnerja z majhnim otrokom (moji so že skoraj odrasli), z bivšo imata skupno skrbništvo (podpiram v celoti in je dejansko edina pravilna varianta - bivša se zaradi otroka ni preselila nazaj v domači kraj, da lažje funkcionira vse skupaj). Če bi ona umrla, ne bi nikoli predlagala, da otroka posvojim. V posvojitev naj gredo otroci, ki se jim starši odpovedo, ne tisti, ki jim starši umrejo.

a potem skupaj živite ti z novim partnerjem in bivšo, medtem ko se onadva gresta skupno skrbništvo?
ker če ne živite skupaj potem se otrok še vseeno seli sem in tja pol meseca tu pol meseca tam... to pa je res za podpirat... a tebi bi blo fino če bi ti eden rekel tukaj boš pol meseca doma, na drugem naslovu pa pom meseca... eni ste res sebični... pa te da ne govorimo,d a so to otroci, ki jih taka "preseljevanja" non stop še bolj uzadanejo, še bolj vplivajo nanje.


Koliko otrok poznaš iz prve roke v skupnem skrbništvu in si z njimi dovolj časa, da lahko podaš tako oceno? Poznaš tega konkretnega otroka, da veš, kako mu je grozno?
A ti živiš v kraju z eno samo hišo, da bi morala živeti skupaj z bivšo od svojega partnerja?

Koliko časa realno na dan so tvoji otroci s tabo? Koliko časa realno ste na svojem stalnem naslovu? Kako nestresno je za tvoje otroke, ker jih vsak vikend vlečete nekam, da se nekaj dogaja, na dolge poti, v prometne zastoje, da se ne morejo v miru naspati, če so še majhni, da se ne morejo v miru poigrati z vami, ker je pač treba non stop početi nekaj, s čimer se potem lahko pohvališ pred sodelavkami?
Ali pa jih prepuščate starim staršem, kadar jih le lahko: počitnice, prazniki, vikendi.
No, da te slišimo.
Sodobni otroci niso znervirani zato, ker imajo dva domova, ampak ker nimajo nobenega. Ker nimajo nikoli in nikjer miru, ker ne morejo biti nikoli samo v miru nekje cel dan, brez norenja, hitenja, improviziranja in hrupa.
Tale otrok ima v svojem življenju tri zelo ljubeče odrasle, ki skušajo čim bolje poskrbeti zanj. In za povrh še starejše "polbrate in polsestre", če jim lahko tako rečem.
Kljub smoli, ki jo je imel, ker sta starša šla narazen, je zelo umirjen in srečen otrok.

Partnerja je pri predlogu za skupno skrbništvo podprl CSD. Ni šlo lahko, ker bivša ni bila za, ampak so potem s pogovori potem prišli do take ureditve. Zdaj se tudi ona strinja z njo.
Poznam kar nekaj primerov skupnega skrbništva in povsod deluje. Urejeno je tako, da je za otroke najlažje. Kolega ima tako, da je otrok med tednom pri njem, ker on že zgodaj pride iz službe in ker stanuje bliže šoli, vse vikende je pa pri mami in tudi več med prazniki, počitnicami. Če otrok izrazi željo, da bi med tednom prespal pri mami, ga odpelje tja. Drugi kolega ima bivšo, ki je veliko na službeni poti in takrat je otrok seveda pri njem. Ko je mama doma, je v glavnem pri mami. Sproti se dogovarjata, ne štejeta minutk in ur točno na pol. Včasih gresta z otrokom skupaj kam tudi takrat, ko je uradno pri mami.

Skupno skrbništvo bo ločene starše prisililo, da bodo morali bolj komunicirati med seboj in malo potlačiti svoj užaljeni ego. Bodo pač nekaj časa hodili na pogovore, če jim ne bo šlo v glavo s prve.

groza ženska - ti pridigaš o dogovarjanju in pogovarjanju med ljudmi, pa takole mene obsojaš- kam da vozim otroke , ap da jih drugim uturjam. lahko te je sram,d a tako brez osnov napadaš ljudi. Prav nič ljubeča tako ne deluješ s takim odnosom.

Če te zanima poznam tak primer in so se po večih letih selitve tedenske otrok k mami in očetu, odličili, da ostaneta pri mami, oče pa ohrani polne stike.
Kar preberi že kakšno temo, ki se je tukaj znašla -kaj ljudje poročajo o takih primerih... je bla pred kratkim ravno tema ena tukaj.

za konec, jaz sem izrazila svoje mnenje - in nisem ga spremenila... in ja če se otrok seli enkrat od mame, drugič do očeta, malo sem in malo tja - tudi nima miru in neke stalnosti - je nima... tebe moti en izlet čez dan - ker kao da po tvoje zaradi tega en vikend in ev. zastoja v prometnem zamašku nima miru in ti je to problematično, a imajo ga pa, če veliko časa poka kovčke in se seli od mame k očetu... res imaš malo nerazumen argument.

Statistika: Objavljeno Napisal Gost — 01 Jun 2016 00:00



Viewing all articles
Browse latest Browse all 9296


<script src="https://jsc.adskeeper.com/r/s/rssing.com.1596347.js" async> </script>